Op. Dr. Fatih AdanacıoğluOp. Dr. Fatih Adanacıoğlu+90 545 938 1234Sekreter Didem Hanım

Mersin Vajina Daraltma

Mersin Vajina Daraltma

Vajinal Daraltma Nedir? Nasıl Yapılır?

Birçok kadın vajina daraltma nedir? Nasıl yapılır? Ya da bu işlemin fiyatı nedir? gibi konularında araştırma yapmaktadır. Mersin vajina daraltma operasyonu özellikle doğum yapmış kadınlar tarafından ihtiyaç duyulan bir işlem haline gelmiştir. Her şey zamanla eski büyüsünü kaybedebilir. Buna cinselliğin büyüsünü de ekleyebiliriz. Yapılan doğumlar, geçirilen operasyonlar, ilişki sıklığı, şişmanlık, kilo alma-verme ve yaş faktörü gibi etmenlerden dolayı vajina sıkılığı bozulabilir ve genişleyebilir.

Zaten birçok ilişki bu sorundan dolayı yıpranabilmektedir. Çünkü genişlemiş ve sıkılığını kaybetmiş vajina dokusu ile cinsel ilişkiden eski haz alınamayabilir; bu durum çiftler arasında kronik bir gerginliğe neden olabilmektedir.

Kırgınlıklar, küskünlükler hatta boşanmalara varan sorunlara neden olabilmektedir. Bu sorun kadınların yaşamları boyunca karşılarına çıkacak bir problemdir.

Vajina genişlemesinin tedavisi var mıdır?

Vajina genişlemesinin tedavisi vajiana daraltma ameliyatıdır. Bu operasyonun Latince ismi Vajinoplasti'dir. Artık vajinal daraltma operasyonu ile vajina dokusu kalıcı olarak eski sıkı haline tekrar dönebilmektedir. Bu konuyla ilgili sık sık sorular almaktayım. Sorularınızı ve vajina daraltmayla ilgili tüm bilmek istediklerinizi bizi arayarak yada direk kliniğimize gelerek gönül rahatlığıyla öğrenebilirsiniz.

Mersin Vajina Daraltma

Vajina daraltma yani vajinoplasti olarak da adlandırılan bu ameliyat, çeşitli sebeplerden ötürü genişlemiş ve eski sıkılığını kaybetmiş vajinanın eski darlığına ve sıkılığına getirilmesi işlemidir.

Vajina Daraltma Neden Yapılır?

Vajina daraltma ameliyatı neden yapılır? Vajinal daraltma ameliyatı yaptırma kararını verdiren en çok nedenler;

  • Cinsel ilişkiden zevk alamama: Genellikle kadınlar kendilerinin yada eşlerinin cinsel ilişkiden hiçbir şey anlamıyorum yada hissetmiyorum şeklinde şikayetleri nedeniyle başvururlar.
  • İlişki sırasında vajinadan çıkan sesler: Cinsel birleşmede rahatsız edici şekilde hava sesi çıkması.
  • İdrar torbasının sarkması: Ikınıldığında vajinadan bir şeyler çıkması.
  • Kadının kendine duyduğu özgüveninin kaybolması: Kadın eşinin cinsel ilişkiden haz alamadığını anladığında kendini yetersiz hissedebilmekte buda özgüven zedelenmelerine neden olabilmektedir.
  • Çok fazla vajina enfeksiyonu, akıntı ve kötü kokular: Genişlemiş ve giriş kısmı fazla açık olan vajina enfeksiyona ve kuruluğa sık maruz kalır.

Bu gibi faktörler nedeniyle vajinal daraltma ameliyatı artık çok sık uygulanan bir operasyon olmuştur. Kadınlar artık daha cesur ve ileri teknıloji ve deneyim ile özellikle kadınsal konularda daha duyarlı hale gelmiştirler. Mersin de vajinoplasti ile kadınlar hem eski cinsel özgüvenlerini yeniden kazanmakta hem de cinsel hayatlarından çok daha memnunlar.

Kimler Vajina Daraltma Ameliyatı Yaptırabilir?

Vajina daraltma ameliyatını kimler yaptırabilir? diye birçok mesaj almaktayım. Bu ameliyatı vajinal genişlik sorunu olan her kadın yaptırabilir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Riskli Midir? Ne Kadar Sürer?

Özellikle kadınlar bu gibi operasyonlarda korkarlar. Ameliyat ağrılı olur mu? Başarılı olur mu? Ya kanama olursa gibi? birçok sorular ile kendilerini gereksiz yere endişelere kaptırmaktadırlar. Vajina daraltma ameliyatı herhangi bir riski bulunmamakla birlikle doktorunun verdiği öneriler ile sorunlarına çözüm bulabilmektedirler.

Vajinal daraltma ameliyatı yaklaşık olarak 30-45 dakika sürmektedir. Vajina daraltma ameliyatında önemli olan doktorunun tecrübesidir.

Doktor ne kadar tecrübeli ise operasyon o kadar başarılı olmaktadır. Sizde doktor seçiminize dikkat etmelisiniz bu konuda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarım Aklınıza takılan tüm sorular için. Numaralı iletişim numarasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vajina daraltma ameliyatı sonrasında kadınların bazı hususlara dikkat etmesi gerekmektedir. Bunlar;

  • Operasyon sonrası vajina temizliğine dikkat edilmelidir ve operasyon bölgesi kuru tutulmaya çalışılmalıdır,
  • Pamuklu iç çamaşırı kullanılmalı,
  • Aynı zamanda verilen reçetedeki ilaçlar önerildiği şekilde kullanılmalıdır,
  • Özellikle enfeksiyon riskine karşı bir ay denize, havuza ve saunaya girilmemelidir.

Vajina Ameliyatı Başarı kaç Oranındadır?

Vajina daraltma ameliyatı başarı oranı nedir? Her kadın haklı olarak bu konuyu araştırmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki bir konunun başarılı olabilmesi o konudaki kişinin başarısına bağlıdır. Vajina daraltma ameliyatında da bu kural geçerlidir.

Ben bu konuda 16 yıldır kadınların istekleri doğrultusunda onlara hizmet vermekteyim ve vajinal daraltma operasyonunda da %100 başarı ile kadınların bu sorunlarının ortadan kaldırılmasında yardımcı olmaktayım. Sizlerde bu konuda kliniğimize gelerek yüz yüze görüşme sağlayabilirsiniz. Bazı konular asla ertelenmemelidir.

Ertelemek problemleri çözmez, tam tersi derinleştirir. İşte vajina daraltmada bu konulardan biridir.

Mersin Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatı

Herkes haklı olarak bir adım atmadan önce bütçelerini düşünmektedirler. Tabi ki de en doğal haklarıdır. Bütçe planı yapmak, araştırma yapmak. Ancak bazı konular vardır ki bunların maddi boyutu yanı sıra manevi boyutu da önemlidir işte vajinal daraltma da bu önemli konudandır.

Vajinoplasti Mersin Fiyatları aşağı yukarı benzerdir. Fakat önemli olan operasyonu yaptıracağınız doktorun bilgi ve deneyimidir. O yüzden Mersin vajina daraltma ücretlerini araştırırken doktorun bu konudaki tecrübesine dikkat edin. Çünkü beklentileriniz karşılanmazsa hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Ben internet ortamında fiyat bilgisi verilmesini çok etik ve uygun bulmamaktayım.

Fiyat ve detaylı bilgi için çekinmeden iletişim numaralarımızdan bizi arayarak yada kliniğimize gelerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Op. Dr. Fatih AdanacıoğluOP. DR. FATİH ADANACIOĞLUKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 12340545 938 1234