Op. Dr. Fatih AdanacıoğluOp. Dr. Fatih Adanacıoğlu+90 545 938 1234Sekreter Didem Hanım

Adana Vajina Daraltma

Adana Vajina Daraltma

Adana Vajina Daraltma

Vajinoplasti, vajinal kasları, perine ve çevresindeki dokuları sıkılaştıran, vajina kaslarınıza daha fazla ton, güç ve kontrol sağlayan, cinsel hassasiyetinizi ve deneyiminizi artıran cerrahi bir prosedürdür.

Tipik olarak vajina kasları doğal doğum sırasında gevşer, gerilir hatta çok zorlanırsa ayrılır. Bu kaslar daha sonra zayıf ve gevşek olarak kaldığında idrar kaçırma ve cinsel ilişki bozukluklarına neden olabilir. Vajinoplasti tek başına yapılabilir veya aynı zamanda tüm vajinanın gençleştirilmesi için aynı anda yapılan operasyonların bir parçası olarak da yapılabilir.

Vajina daraltma operasyonları, özellikle vajinanın doğumdan sonra veya yaşla birlikte genişlemesine bağlı şikayetleri oluşan kadınlar tarafından talep edilir.

Genel olarak, kadınlar cinsel ilişkilerinin kendileri veya eşleri için daha az tatmin edici olduğundan şikayetçi olurlar. Vajinoplasti, vajinal doğum, şişmanlık veya yaşlanma nedeniyle vajina gevşemesi ve genişlemesi oluşan vajinalarda "sıkılaştırma ve daraltma" amaçlayan bir ameliyattır.

Ayrıca ilişkide hava sesi çıkması ve bol miktarda akıntılarının olduğunu dile getirirler. Vajinoplasti, vajina genişliğinin derecesine göre yapılır. Vajinanın giriş kısmındaki vajina açıklığının daraltılmasının yettiği kadınlar olabilirken, diğer yandan bunun yetmediği tüm vajina duvarı boyunca vajina kaslarını sıkılaştırmanın gerekli olduğu kadınlarda çoktur. Ayrıca birlikte vajina katlantı fazlalılığı da varsa bu fazlalıklarında alınmaını istemekteler.

Doktorunuz sizi dinleyip sizin şikayetlerinizden ve muayenenizden çıkardığı bulgu ve şikayetlerinize göre vajinoplasti operasyonunuzu planlar.

Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplastiye, vajinal gençleştirme işlemide denilebilir. Kadınların vajina dokusunun ve kaslarının çeşitli nedenlere bağlı güç ve tonus kaybından kaynaklanan sıkılık kaybı ve genişlemenin, vajinanın girişi (perineal bölgenin) ve vajina taban kaslarının güçlendirilmesiyle yeniden eski haline getirilerek dokudaki gevşeklik ve genişlik kaybolur. Daha sıkı ve dar bir vajina elde edilir. İşlem ortalama 30 dakika sürmektedir. Anestezi lokal, spinal(belden) yada genel anestezi olarak yapılmaktadır. İyileşme süresi ortalama 3 haftadır. Tekrar cinsel ilişkiye 6 hafta sonra girilebilir. Çalışıyorsanız çalışmanıza engel değildir. Operasyon sonrası fazla ağrınız olmaz.

Vajina daraltma operasyonu istendiğinde vajina dudağı küçültme operasyonu (Labioplasti) ile birlikte aynı seansta yapılabilir ve operasyon sonrası evinize dönebilirsiniz.

Birçok kadın çekinip, utandıkları için doktorlarıyla özel bölgelerinin sorunlarını görüşmekten kaçınmaktadır. Ama aslında doktorunuzdan utanmanıza ve çekinmenize gerek yoktur çünkü hali hazırda zaten bir çok kadın bu mahrem sorunları doktorunuzla paylaşmaktadır. O yüzden bu tür özel konulara mesleği gereği doktorunuz zaten alışıktır ve tuhaf bir durum değildir. Sadece siz değil bir çok kadında zaten bu tür şikayetler nedeniyle doktora başvurmakta, muayene olmakta ve tedavi almaktadır.

Vajinoplasti Ameliyatı Neden Olunur?

 • Yeniden şekillendirilmiş sıkı ve daralmış bir vajina özgüveninizi arttırır.
 • Vajina kasların önemli ölçüde güçlenmesi.
 • Güçlü, sağlıklı ve tonuslu vajinal kaslara sahip olursunuz.
 • Vajinanın iç ve dış çapları küçülür.
 • Artmış cinsel doyum.
 • Vajinanın eski normal durumuna gelmesi.
 • Cinsel ilişki sırasında duygu hissi hissetmek ve böylece cinsiyetten tatmin edici bir zevk almak.
 • Cerrahi vajinal gençleştirme ile gelişmiş şeklinizi gösteren elbiseler giymek için artan güven.
 • Vajinanız ve çevresindeki kaslarınız, gençliğinizde veya hamileliklerden önce eski gerginliği ve sıkılığına geri dönecektir.

Bir kadının vajinada bollaşma hissetmesi, cinsel ilişkiden bir şey anlamaması ve bu konuyla ilgili endişeleri olması son derece yaygın bir durumdur, çünkü kadınlar zaman içinde vajina kaslarının, yaşlanmaya ve doğumlara bağlı güç ve tonus kaybettiği gerçeğiyle yüz yüze gelirler. Cinsel ilişki sırasında sürtünmenin ideal olmasına bağlı hisler ve hazlar alındığından sürtünmenin azalması cinsel memnuniyetsizlikleri beraberinde getirir. Bu memnuniyetsizlik beraberinde kadında utanma, rahatsızlık, hassasiyet kaybı ve partneriyle cinsel soğukluk yaşanmasına neden olur. Hem kendiniz hem de eşiniz için hayal kırıklıkları yaşanmasına sebep olur.

Vajina daraltma ameliyatı vajinayı sıkılaştırmak için tasarlanmıştır. Ameliyatta vajinanın arkasındaki gevşemiş kasları kendiliğinden eriyen dikişlerle sıkılaştırıp zayıf vajina dokularını çıkararak ilaveten çevresindeki yumuşak dokuları sıkılaştırarak yapılır.

Vajina boşluğunun çapının azalması cinsel ilişki sırasında daha fazla sürtünme yaratır, dolayısıyla haz ve doyum artar. Bu operasyon genellikle bir kadına doğumlardan önceki vajinasını geri vermek olarak da tanımlanır. Vajinadaki kaslar ve bağlar sıkılaştırıldığında, idrar torbası, bağırsak ve rahim (uterus) dahil olmak üzere diğer iç yapıları destekleyebilirler.

Genellikle genel anestezi altında uyuduktan sonra (bazı durumlarda lokal anestezi ve sedasyon kullanılabilir) ameliyatınıza başlanır. Bir vajinoplasti operasyonu tipik olarak yaklaşık 30-45 dakika sürer, ameliyatınız tamamlandıktan birkaç saat sonra eve gitmek için taburcu edilirsiniz. Yaklaşık 3 haftada iyileşme gösterir. Ancak ilk cinsel ilişkiye 6 hafta sonra girmeniz önerilir. Bunun sebebi kollejen denilen doku sağlamlığını sağlayan liflerin güçlenmesi için zamana ihtiyacı olmasındandır.

Vajinoplasti Operasyonu Sonrası Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ameliyat öncesi ve sonrası iyileşme sürecini etkileyebileceği veya yavaşlatabileceği için sigarayı azaltmanız ve aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları almamanız önerilir.

Vajinoplasti, genel veya lokal anestezi ile yapılabilir fakat genellikle genel anestezi ile yapılır. Çok nadir görülen kanama ve enfeksiyon dışında, endişe edilecek özel bir riski yoktur, zaten doktorunuzun tecrübeli olması ve doktorunuzun önerilerine uyduğunuzda riskiniz yok denecek kadar azalacaktır.

Hastalarımızın çoğu bu işleme genel anestezi altında girmeyi tercih eder, böylece ameliyat sırasında gergin olmazsınız. Ameliyattan sonra, yaşayabileceğiniz herhangi bir ağrı veya rahatsızlık doktorunuzun yazdığı ilaçlarla etkili bir şekilde kontrol edilecek ve genellikle birkaç gün içinde azalacaktır.

Operasyon sonrası hafif bir ağrı ve şişlik yaşayabilirsiniz, ancak bu genellikle bir hafta içinde tamamen ortadan kalkacaktır. Özellikle ilk 3 gün buz kompresi uygulaması ödeminizin ve ağrılarınızın kaybolmasını hızlandırır. Dikişler kendiliğinden düşmektedir, aldırmanıza gerek yoktur. Operasyon sonrası bir kaç kez kontrole çağırılırsınız. Tamamen iyileşene kadar (yaklaşık 6 hafta) egzersiz ve cinsel ilişkiden kaçınmalısınız. Ayrıca;

 • Vajina bölgesini kuru ve temiz tutmalısınız,
 • Bir ay boyunca denize, havuza ve saunaya gidilmemelidir,
 • Verilen reçete düzenli kullanılmalıdır,
 • Pamuklu iç çamaşırlar tercih edilmelidir,
 • Kontrollerinize düzenli gitmelisiniz,
 • Altı hafta cinsel ilişkiye girmemelisiniz.

Adana Vajinoplasti Fiyatları

Vajinoplasti ücretleri klinikten kliniğe değişmekle birlikte aşağı yukarı benzerdir.

Özellikle vajina genişliğinden kurtulmak isteyen bayanların karşısına çıkan ilk engel maddi boyuttur. Ancak unutulmamalıdır ki bu operasyon ömür boyu kalıcıdır. Yani uzun ömürlü bir yatırımınız olacaktır. Ayrıca söz konusu olan sizin sağlığınız ve etkilenmiş psikolojinizdir. Belki ücretten bile önemli olan diğer bir konu ise vajinoplasti operasyonunuzu yapacak doktorunuzun bu konudaki tecrübesidir.

Eğer istediğiniz sonuca ulaşamazsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. O yüzden vajinoplasti fiyatları araştırmaları yaparken operasyonu yaptırmayı düşündüğünüz doktorun tecrübesini ve deneyimini de dikkate almanızı tavsiye ederim. İnternet ortamında ücret bilgilerinin verilmesi etik olarak uygun olmadığından ücret bilgilerini burada veremiyoruz

Detaylı bilgi için hiç çekinmeden, gönül rahatlığıyla iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Op. Dr. Fatih AdanacıoğluOP. DR. FATİH ADANACIOĞLUKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 12340545 938 1234