Op. Dr. Fatih AdanacıoğluOp. Dr. Fatih Adanacıoğlu+90 545 938 1234Sekreter Didem Hanım

Klitoris Estetiği

Klitoris Estetiği

Klitoris estetiği nedir?

Klitoris estetiği, diğer adıyla klitoral hoodoplasti klitorisin üzerini örten cildin boy ve genişlik olarak daha küçük ve estetik görünüm kazanmasını sağlamak için yapılan jinekolojik estetik operasyona denir. Klitoris estetik operasyonunda operasyon yapılan bölge klitorisin üstündeki deri kıvrımıdır. Klitorise kesinlikle karışılmaz. Klitorisin üzerini örten deriye tıpta ve halk arasında bir çok isim verilmiştir. Bunlar klitoral hood, prepisyum, çillik gibidir. Halk arasında klitoris kozmetik ameliyatı veya çillik küçültme ameliyatı da denmektedir.

Aşırı klitoris deri kıvrımı vajinanın dış görünümünün çirkin görünmesine sebep olabilir. Bu da bir kadının kendini daha kötü hissetmesine neden olabilir ve bazen sıkı giysilerle dışarıdan görülebilir. Bazı kadınların klitorisinin üzerinde o kadar deri kıvrımı vardır ki klitoris çok altlarda kalır. Bu gibi durumlarda klitorisi bu operasyonla fazla deriden kurtararak ortaya çıkarmak cinsel zevki arttırır.

Klitoris nerededir?

Klitoris, vulva adı verilen kadın cinsel organının dış kısmının bir parçasıdır. Klitoris, iç vajina dudaklarının üst buluşma noktasında küçük bir deri kıvrımının (aslında klitoral başlık olarak bilinir) tam altındadır. İdrar deliğinin üzerinde bulunan klitorisin boyutu kişiden kişiye değişebilir.

Klitoris derisi elle kaldırıldığında klitorisin ucu görülebilir. Klitoris, kadın cinsel zevkinin birincil kaynağıdır. Kadınlarda orgazm en sık vajinada bulunan G noktasından ve klitoristen sağlanır.

Klitoris estetiği nasıl yapılır?

Klitoris estetiği operasyonu veya diğer adıyla klitororal hoodoplasti ‘de klitoris derisi küçültülür, genişlemiş, sarkmış bir klitoris cildi uzunluk ve genişlik olarak en aza indirilir için dokuyu yeniden şekillendiririz.

Klitoris başlığının azaltılması, başlığın her iki tarafında iki taraflı insizyon yapılmasını içerir. Özellikle iki türlü kesi tekniği uygulanır. Bunlar horse shoe veya lineer kesi şeklindedir. Bu noktada, klitorisin üzerini kaplayan cilt (prepisyum) dokuları geri çekilir ve minimize edilir, böylelikle son derece estetik küçük bir klitoris görünümü kazanılır. İşlemde bir CO2 lazer ve/veya klasik kesi kullanılır.

Hastalar işlem için hafif lokal sedasyon alırlar. Eriyen çok ince estetik dikiş ipleri kullanılır ve yaklaşık 3 hafta içinde erirler. Dikişler dışarıdan görülmez ve kesinlikle iz kalmaz.

Klitoris estetiği ameliyatı küçük zararsız bir prosedürdür. İşlem sonrası evinize dönebilirsiniz.Ertesi gün işinize dönebilirsiniz. 15 gün içinde iyileşir. İşlem sonrası çok fazla ağrınız olmaz.

Klitoris estetiği ameliyatı avantajları:

  • Çok az ağrı veya rahatsızlık,
  • Yaklaşık 30 dakikalık bir operasyon,
  • Ertesi gün işe dönülebilir,
  • Kötü kokulara engel olur (klitoris cildinin arasına akıntılar bulaşabilmekte buda kötü kokulara neden olmaktadır).
  • Sıkı giysiler giydiğinizde konfor seviyenizi arttırır;çünkü dışarıdan rahatsız edici bir görünüm olmaz.

Klitoris estetiği ameliyatı cinsel hazzı etkiler mi?

Kesinlikle hayır. Tam tersi, klitoris estetiği, klitoris hazzını azaltan fazla cilt dokusu bariyerini azaltması nedeniyle klitorisin uyarılmasını arttırır. Operasyon sırasında klitoris ve onu çevreleyen sinirlere kesinlikle dokunulmaz.

Klitoris estetiği ameliyatı riskleri

Klitoris estetiği ameliyatı son derece güvenli kozmetik operasyonlardır. Özellikle tecrübeli ellerde risk yok denecek kadar azdır.

Labioplasti ile klitoris estetiği ameliyatı birlikte yapılabilir mi?

Prosedür genellikle bir kadının labia minör veya vajina dudaklarının boyutunu ve uzunluğunu azaltan bir labioplasti ile birlikte yapılır. Labioplasti klitoral deride değişiklikler içerdiğinden, genellikle kadınlar vajinanın gaga gibi çıkıntılı görünmesini önlemek için aynı seansta klitoral hood (cilt) estetiği olmayı da isterler.

Klitoris estetiği için doktoruma nasıl güveneceğim?

Klitoris estetiği ameliyatını en iyi yapan doktor gibi arayışlar olabilmektedir. Yada klitoris estetiği yaptırmak istiyorum ama nasıl güveneceğim şeklinde korkular olabilmektedir. Böyle bir durumda doktorunuzla yüz yüze görüşerek daha önce yaptığı operasyonların öncesini ve sonrasını görmek güven açısından sizi rahatlatacaktır. Böylelikle rahat bir atmosferde ameliyata girebileceksiniz.

Klitoris estetiği ameliyatı fiyatı ne kadar?

Klitoris estetiği ameliyatı fiyatı araştılan konulardandır. Estetik operasyonlar genellikle hayatta bir kez yapılan ameliyatlardır. O yüzden fiyat kadar önemli olan doktorunuzun tecrübesidir. İnternet ortamında etik kurallar gereği fiyat veremiyoruz. Fakat bütçenzizi çok zorlayacak ücretler değillerdir. Ameliyat ücreti ve detaylı bilgi için kliniğimize gelip görüşebilir veya direk telefonla iletişim numaralarımızdan bizimle çekinmeden görüşebilirsiniz.

SORU SORABİLİRSİNİZ

* Bilgileriniz gizli tutulmaktadır, üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

Op. Dr. Fatih AdanacıoğluOP. DR. FATİH ADANACIOĞLUKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 12340545 938 1234