Op. Dr. Fatih AdanacıoğluOp. Dr. Fatih Adanacıoğlu+90 545 938 1234Sekreter Didem Hanım

Maraş Kızlık Zarı Dikimi

Maraş Kızlık Zarı Dikimi

Kahramanmaraş Kızlık Zarı Dikimi

Kahramanmaraş kızlık zarı dikimi özel bir konu olarak genç kızlarımın merak ettiği bir konudur. Kahramanmaraşta da Türkiye’deki diğer bir çok bölgemizde olduğu gibi evlilikte kızlık zarı kanaması aranan bir durumdur.

Kızlık zarının kanamasının bekareti ve hayatında ilk olmayı temsil ettiği düşünülmektedir. Bu beklenti kızlık zarı kanamasının önemini arttırmaktadır. Hiç ilişkiye girmemiş bir kız, ilk cinsel beraberliğini yaşadığında penisin vajinaya girerken Hymen adı verilen kızlık zarını yırtmasıyla kanama meydana gelmektedir.

Kızlık zarı mukoza katlantısından oluşan zarımsı halka yapıya sahiptir ve kızlık zarının ortası boştur. Bu boşluk adet kanaması olabilmesi için mutlak gerekli bir açıklıktır.

Kızlık zarının bir çok nedene bağlı bozulması mümkündür. En sık neden hepinizin de tahmin ettiği üzere cinsel münasebettir. Diğer nadir görülen nedenler arasında kazalar ve nadiren doğuştan kızlık zarının esnek olması veya hiç olmaması olarak sayabiliriz.

Kızlık zarının psikolojik etkileri azımsanmayacak kadar çoktur. Özellikle ilişkiniz bittiğinde küçük yaştan beri korumanız çok sıkı bir şekilde öğütlenmiş kızlık zarınızın yani bir nevi koruduğunuz hazinenizin boş yere elinizden alındığı psikolojisi kızlarımızda derin izler bırakmaktadır.

Kızların kızlık zarı ile birlikte onur ve gururları da zedelenmektedir. Suçluluk duygusu uykuları kaçırmakta ve içe dönük yaşamaktadırlar. Bu nedenle psikolog veya psikiyatristlere gidip anti depresan ilaçlara başlayabilmektedirler. Bu geçmeyen ve kanayan bir yara olarak sürüp gitmektedir.

Artık bakirelik kaybının kızlarımızın tüm yaşamlarını etkilemesine izin vermemekteyiz. Kızlık zarı dikimi ile ellerinden alınan hazinelerini geri vermekteyiz. Bozulan psikolojilerini tekrar eski sağlığına döndürmekteyiz.

Kahramanmaraş Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kahramanmaraşta kalıcı kızlık zarı dikimi yapan yerler sık araştırılan konulardandır. Öncelikle kalcı kızlık zarı dikimi konusunda bilgi verelim. Kalıcı kızlık zarı ilk cinsel ilişkiye kadar kalıcılığını koruyan kızlık zarı dikim işlemidir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi yaklaşık 20 dakika sürer ve anestezi uygulandığından ağrısız bir işlemdir. Anestezi genellikle lokal yani bölgesel anestezidir. Yani işlem sırasında uyanık olursunuz ama ağrı hissetmezsiniz. Genel anestezi almak isteyenlere genel anestezi uygulanmaktadır.

Kalıcı kızlık zarı dikiminde amaç bozulmuş kızlık zarının onarılmasıdır. Bu onarım flep yöntemi ile yapılmaktadır. Kızlık zarının bozulma derecesine göre tek flep çift flep veya daha fazla flep kullanılabilir. Bu doktorunuzun bu konudaki tecrübesiyle ilgilidir ve gerektiği kadar yapılacaktır.

Eğer gerekli ise kalıcı kızlık zarı dikimi işleminde kızlık zarı onarımına ek olarak aynı seansta vajina daraltma operasyonu da yapılabilmektedir. Böylelikle ilk cinsel ilişkide beklenen hem kızlık kanaması hem de darlık sağlanmış olur.

Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası ilk cinsel ilişkiniz 20 yıl sonra bile olsa kanamanız %100 olur. Yani kesin kanamanız olur. %100 dememizin sebebi uzun yıllardır yaptığımız işlemlerinin hepsinde kesin sonuç aldığımız içindir. Hepsinde kanama olmuştur.

Kızlık zarı dikiminde gizliliğiniz tamamen güvencemiz altındadır ve gizlilik üst düzeyde sağlanır. Yani bu işlem için kayıt tutulmaz.

Kahramanmaraş Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Kahtramanmaraş geçici kızlık zarı dikimi kızlık zarının geçici olarak dikilmesi işlemidir. Geçici denmesinin sebebi belirli bir zaman dilimi içinde ilişkiye girlidiğinde kanama olmasıdır. Genlellikle3 ila 5 gün için dikim yapılır ve bu 5 gün içinde cinsel ilişkiye girilirse kanama olur.

Eğer bu süre dolana kadar ilişkiye girilmezse kızlık zarı eski haline döner. İşlem yaklaşık 10 dakika sürer ve lokal yani bölgesel anestezi ile yapılır. Gelip gitmeniz yaklaşık 15 dakika sürer. Kesin sonuç alırsınız. Yani %100 kanamanız olur. Gizlilik korunur ve kayıt alınmaz.

Kahramanmaraş Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kahramanmaraş kızlık zarı dikimi fiyatları yapılan işleme göre değişebilmektedir. Geçici ve kalıcı dikim fiyatları farklı olarak ücretlendirilmektedir. Kalıcı kızlık zarı dikim fiyatları geçici kızlık zarı dikimi fiyatlarına göre bir miktar daha yüksektir.

Kızlık zarı dikimi ve ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızı çekinmeden arayabilirsiniz. Görüşmelerde kayıt alınmaz ve görüşmeler tamamen gizlilik içinde yapılır.

Op. Dr. Fatih AdanacıoğluOP. DR. FATİH ADANACIOĞLUKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 12340545 938 1234