Op. Dr. Fatih AdanacıoğluOp. Dr. Fatih Adanacıoğlu+90 545 938 1234Sekreter Didem Hanım

Adana Kızlık Zarı Dikimi

Adana Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı dikimi, bozulmuş kızlık zarının yeniden eski haline getirmek için onarılmasıdır. Kızlık zarı genellikle ilk cinsel ilişkide bozulur. Cinsel ilişki dışında bozulmalarda gerçekleşebilir. Kazalara bağlı veya dikkatsizce olan sürtünme tarzı cinsel münasebetlerde de bozulma riski vardır. Bazen cinsel münasebet olmasa dahi doğuştan kızlık zarının esnek yapısı nedeniylede ilk cinsel ilişkide kanama olmayabilir, fakat bu nadir bir durumdur.

Kızlık zarı nedir? nasıldır? neye benzer?

Kızlık zarı şekil olarak halkaya benzer. Bir simiti kızlık zarına benzetebilirsiniz. Ortasında adet görmek için yuvarlak bir delik vardır. Kızlık zarı kanaması bu simitin çeşitli yerlerinden yırtılmasına bağlı olur.

Kızlık zarı acısı neye benzer? Kızlık zarı acısı ne kadar sürer?

Cinsel ilişkiye girip kızlık zarı kanaması olan kızlar o ana yaşadıklarını genellikle "İğne batmasına benzeyen ani bir acı ile birlikte pembemsi kırmızı kan geldi" şeklinde tarif etmektedirler. İlişkinin devamında da yanma hissedilmektedir. Kızlık zarı bozulduktan sonra acı ve yanma hissedilir. Bu acı yaklaşık 3 gün sürer ve günden güne azalır.

Kızlık zarı bozulduktan sonra kaç gün ağrı sürer?

Kızlık zarı bozulduktan sonra ağrının süreri yırtığın miktarı ve şiddetine göre değişir. Ortalama olarak 3-5 gün ağrı olur. Günden güne azalan bir ağrıdır. Kızlık zarı ağrısı şiddetli bir ağrı değildir.

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır?

Kızlık zarının bozulduğunu anlamanın kesin ve kesin olmayan belirtileri vardır.Kesin olmayan belirtilerden kastedilen cinsel ilişki olmadan gelen şüpheli kanamalardır.Kızlık zarının bozulduğunun kesin belirtisi cinsel ilişkiye girilerek gelen kanamadır.

Eğer sürtünme yoluyla ilişkiye girdiyseniz ve kan geldiyse şüpheli bir durum olur, yani kesin kızlık zarınız bozulmuştur denemez. Çünkü kanama ve lekelenmeye neden olacak başka bölge doku kanaması da olabilir. Kazalardaki şüpheli kanamalarda kesin kızlık zarı kanaması değildir. Bu gibi şüpheli durumlarda kadın doğum uzmanına muayene olarak içinizdeki şüpheleri giderebilirsiniz.

Kızlık zarınızı kendiniz çıplak gözle görebilir misiniz?

Kızlık zarı vajinanın girişinden yaklaşık 2-3 cm içeridedir. Kızlık zarı dışarıdan bakınca görülmez. Kızlık zarını görebilmek için görünür hale getirmeyi bilmeniz gerekir. Görünür hale gelmesi için büyük ve küçük vajina dudaklarını yeterince yanlara doğru gererek açmak gerekir.

Görünür hale getirseniz bile normal kızlık zarının nasıl göründüğüni bilmeniz ve tecrübeniz olması gerekir. Ayrıca kızlık zarınızı kendiniz kontrol etmeye çalışırken kazalar olabilmektedir. Sağlam kızlık zarını bozabilirsiniz. O yüzden şüpheli durumlarda en güvenilir ve kesin yol bir kadın doğum uzmanına muayene olmaktır.

Kızlık zarı bozulması belirtileri neledir?

  • Cinsel ilişkiye girilip kan gelmesi,
  • Önce ani batma sonra yanma hissi ile birlikte lekelenme veya kan görme,
  • Şüpheli bir kazada vajina girşinde acı ile birlikte vajinadan pembe kırmızı kan gelmesi,
  • Cinsel ilişki yaşanan günden sonraki günlerde kahverengi kan gelmesi ve otururken sızlama olması,
  • Sürtünme yoluyla ilişkide penis vajina girişini zorladıysa ve buna bağı olarak sızlama, batma hissedilerek kan gel geldiyse.

Kızlık zarı bozulduktan sonra kaç gün sonra adet olunur?

Adet hormonsal bir durumdur. Yani kızlık zarı ile ilgisi yoktur. Kızlık zarınız bozulsa da bu adet gününüzü değiştirmez. Ancak korunmasız bir ilişkiye girdiyseniz ve vajina içine boşalma olduysa ve gününüz geçtiyse, gebelik testi yaptırmanızda fayda vardır.

Kızlık zarının bozulduğunu doktor nasıl anlar?

Kızlık zarının bozulup bozulmadığını kadın doğum uzmanı muayene ederek anlayabilir. Bu muayenede doktorun kızlık zarının normal görünümünde bozulma veya yırtılma tespit etmesiyle bozulduğunu söyler. Doktor yırtık yerlerini halkanın saat yönlerine göre söyler. Örneğin saat 6 hizasında yırtık gibi... Eğer kızlık zarı doğal yapısını koruyorsa kızlık zarı sağlam denir.

Kızlık zarı muayenesi nedir?

Kızlık zarı muayenesi özel ve mahrem bir muayenedir. Kızlık zarı muayenesinde vajina iç ve dış dudakları yanlara doğru gergince çekilerek kızlık zarı görünür hale getirilir. Kızlık zarının doğal halka şeklindeki yapısı korunuyorsa sağlam zar denilir. Fakat çeşitli nedenlerle hasar görmüşse yırtık yerleri saat kadranına göre tarif edilir.

Kızlık zarı muayenesi kayıtlara geçer mi?

Kızlık zarı muayenesi kayıtlara geçer mi sorusu kızlarımızın en temel sorularındandır. Bunun nedeni özel ve mahrem bir konu olmasıdır. Sadece kızlık zarınızın muayenesi değil diğer başka muayenelerinizin bulguları da size özeldir. Hiç kimseye bildirilemez ve söylenemez.

Sadece tecavüz gibi adli durumlarda kendiniz yetkili mercilere bildirmeli ve adli yolla muayene olmalınız.

Kızlık Zarı Muayenesi Fiyatı

Kızlık zarı muayenesi özel bir muayenedir. Normal muayene ücreti uygulanmaktadır. Çok yüksek miktarlar değildir.

Kızlık Zarı Dikimi Adana

Kızlık zarı cinsel ilişki, sürtünme veya kaza nedeniyle bozulduğunda kızlarımız paniğe kapılmaktadır. Çünkü kızlık zarı ülkemizin bir çok bölgesinde neredeyse namusa eşdeğer olarak görülmektedir. Evlilik çağındaki erkeklerden ve ailelerden zifaf gecesinde bekaret kanı gelmesi beklenmektedir. Fakat pratikte her zaman bakire olarak zifaf gecesine girilmesi mümkün olamayabilmektedir.

Özellikle evlilik planlarıyla başlanan ve cinsel deneyim yaşanan gönül ilişkilerinde çeşitli nedenlerden dolayı yollar ayrıldığında, kızlarımızda ayrılık acısına kızlığını kaybetmenin verdiği psikolojik yük de eklenmektedir. Kızlık zarı bozulduğunda çözümler aranmaktadır. Bu noktada, bakireliğini kaybetmiş kızlar tarafından kızlık zarı dikimi tek çözüm yolu olarak görülmektedir.

Kızlık zarı dikiminde tecrübeli bir doktorun yaptığı kızlık zarı onarımıyla kızlık zarınız tekrar eski haline döner. Kızlık zarı dikimi iki şekilde yapılmaktadır. Bunlar Kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimidir.

Kızlık zarı bozulduktan sonra ne zaman dikilir?

Kızlık zarı bozulduktan sonra istenildiği zaman dikilir. Eğer psikolojinizi çok etkiliyorsa en kısa zamanda dikilmesinde fayda vardır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi adından da anlaşılacağı üzere ilk cinsel ilişkiye kadar kalıcılığını koruyan kızlık zarı dikimidir.Kızlık zarı bir kez bozulduğunda tekrar kendiliğinden iyileşmez.Yani eskiye dönemez. Kızlık zarı çok ince bir zardır ve direk dikiş atıldığında dikişleri tutmaz. O yüzen kalıcı kızlık zarında yeni bir zar oluşturulur.

Flep yöntemiyle lazer ve cerrahi olarak yeniden zar oluşturulur. Kalıcı kızlık zarı dikimi ciddi tecrübe isteyen bir dikim yöntemidir. Bu iş çok ciddi bir konu olduğundan yeterli tecrübesi olan hekim tarafından yapılması son derece önemlidir. Kalıcı kızlık zarı dikimi yaklaşık 20-25 dakika sürer.

Genellikle lokal anesteziyle yapılır. İsteğe göre genel anesteziyle de yapılabilir. Ortala iyileşme süresi 20 gündür. Tecrübeli ellerde enfeksiyon kapma ihtimaliniz neredeyse yoktur. Eğer çalışıyorsanız çalışmanıza engel değildir. İşlem yapıldıktan sonra evinize dönebilirsiniz. İşlem sonrası hafif bir ağrınız olur ve kısa sürede geçer. Kayıt alınmaz. Mahremiyet ve gizliliğiniz korunur. Evlendikten sonra olacağınız muayenelerde veya doğumlarda dikim yapıldığını kimse anlayamaz.

Kalıcı kızlık zarı dikimi kesin sonuç verir mi?

Eğer kalıcı kızlık zarı dikiminizi yapan doktor yeterince bu konuda tecrübeliyse %100 kanamanız olur yani kesin sonuç verir. Son zamanlarda hastalarımdan duyduğum, bazı hekimler kalıcı kızlık zarı dikimi yaptığını söyleyip düğün gününe yakın yeniden kontrole çağırıp geçici dikim yapmaktaymış. Kalıcı kızlık zarı dikiminde bir ay sonra bir kez kontrol yapılır ve tekrar kontrole çağırmaya gerek yoktur. Zaten adından da anlaşılacağı üzere kalıcıdır. 20 yıl sonra bile evlenseniz ilk gecenizde kanamanız olur.

Kalıcı kızlık zarı dikimi kaç dakika sürer?

Kalıcı kızlık zarı dikimi yaklaşık 20-25 dakika sürer.

Kalıcı kızlık zarı dikimi sırasında vajina daraltma yapılabilir mi?

Evet kalıcı kızlık zarı dikimi vajina daraltma yapılabilir. Hatta beraber yapıldığında mükemmel bir orjinallik kazanır. Kliniğimizde kalıcı kızlık zarı dikimi yapıldığında vajinal daraltma ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı ne kadar?

Kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı çeşitli kliniklerde hemen hemen benzer fiyatlara sahiptir. Ancak araştırmalarınızda dikkat edeceğiniz kızlık zarı dikimi ücreti konusu kadar,hatta daha da önemlisi işlemi yaptırmayı düşündüğünüz doktorunuzun tecrübesini de araştırın. Eğer yeterince deneyimli bir doktora yaptırmazsanız sonuç alamayabilirsiniz. Unutmayın ki her evlilik güvenle başlar. İlk geceden güvensizlik olması gelecek evlilik hayatınızı etkileyebilir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumları

Kalıcı kızlık dikimi yaptıranların yorumlarında internette bir çok bilgi kirliliği bulunmaktadır. Bir çok kızımız haklı olarak daha önce kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranların tecrübelerini bilmek istemektedirler. Gerçek kalıcı kızlık zarı yorumlarına https://www.drfatihadanacioglu.com/yorumlar sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası

Aşağıda belirtilen maddeler işlem sonrası bir ay için dikkat etmeniz gereken hususlardır;

  • Dikiş yerlerinizi kuru ve temiz tutunuz,
  • Tuvalet ve duşlardan sonra mutlaka işlem bölgenizi kurulayınız,
  • İşlemden sonra günde 3-4 kez ped değiştiriniz,
  • Deniz, havuz, sauna gibi yerlere bir ay boyunca girmeyiniz,
  • Spor, koşma gibi ağır egzersizleri bir ay boyunca yapmayınız.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici kızlık zarı dikimi adından da belli olduğu üzere geçici olarak kalan bir dikimdir. Yani belli bir süre içinde girilen ilişkilerde sonuç verir. Özellikle gişlem yapıldıktan sonraki bir hafta içindeki cinsel münasebetlerde kanama gelir.

Bir haftadan sonra dikişlerde gevşeme olacağından kanama olma ihtimali düşer. Fakat bir hafta içindeki cinsel ilişkilerde yüzde yüz kanama olur. Geçici kızlık zarı dikimi düğün ve ilişki günü çok yakın olanlar için uygundur. İşlem süresi yaklaşık 10 dakikadır.

Dikim sırasında ve sonrasında ağrı hissetmezsiniz. Enfeksiyon riski yok denecek kadar azdır. Genellikle lokal anestezi ile yapılır. İsteğe bağlı olarak uyuyarak da yapılabilir. İyileşecek bir doku olmadığından iyileşme süresi diye bir durum yoktur. Hali hazırda bulunan özel vajina ve kızlık zarı dokularına kanamaya meyil yaratacak şekilde dikim yapılır.

Tecrübeli ellerde %100 sonuç alırsınız. Genellikle hastaların çoğu kalıcı kızlık zarı dikimini tercih etmektedirler. Bunun sebebi düğüne kadar bu psikolojik stresi yaşamak istememeleri diğer nedeni ise düğüne yakın bu işlem için vakit bulamama korkusudur. Hem geçici hem kalıcıda dikim yapıldığı başka biri tarafından anlaşılmaz.

Geçici kızlık zarı dikimi kesin sonuç verir mi?

Geçici kızlık zarı dikimi kesin sonuç verebilmesi için bu operasyonda tecrübeli bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılmalıdır. Deneyimli bir doktor tarafından yapılan kızlık zarı dikimleri %100 sonuç verir.

Geçici kızlık zarı dikimi kaç dakika sürer?

Geçici kızlık zarı dikimi yaklaşık 10 dakika sürer ve ağrısız bir işlemdir.

Geçici kızlık zarı dikimi fiyatı ne kadar?

Geçici kızlık zarı dikimi ücretleri değişken olup genellikle ortalama bir fiyattır. Burada önemli olan fiyattan ziyade doktorun tecrübesidir. Çünkü bu ciddi bir konudur ve dönüşü yoktur. Hayatta belki bir kez yaptıracağınız bir işlemdir.

Geçici kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumları

Geçici kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumlarını https://www.drfatihadanacioglu.com/yorumlar adresinden öğrenebilir yaptıran hastaların tecrübesinden faydalanabilirsiniz.

Op. Dr. Fatih AdanacıoğluOP. DR. FATİH ADANACIOĞLUKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 12340545 938 1234