Op. Dr. Fatih AdanacıoğluOp. Dr. Fatih Adanacıoğlu+90 545 938 1234Sekreter Didem Hanım

Adana Genital Estetik

Adana Genital Estetik

Adana Genital Estetik

Genital estetik ameliyatları "labioplasti, klitoris cildinin küçültülmesi, kızlık zarı onarımı (hymenoplasti) vajina gençleştirme veya germe, vajina dış dudak dolgunlaştırılması (labia major büyütme) vajina daraltma (vajinoplasti) ve G-noktası belirginleştirilmesi (amplifikasyonu)" gibi çok sayıda prosedürü içeren geniş bir terimdir. Özellikle son on yılda kadınların vajina dış ve iç güzelliğinin önemi hakkında farkındalıkları artmıştır. Bu nedenden dolayı genital estetik ameliyatlarına talep artmıştır.

Sadece kadınlar için değil erkekler için de çekici görünmek çok arzulanan bir durumdur. Hepimiz bir veya birkaç özelliğimizden dolayı tercih edilen yada değer gören bireyler olmak isteriz. Bu beynimizin kendimizi ödüllendirme mekanizması nedeniyle olmaktadır.

Başkaları tarafından değer verilmek biz insanların ödülüdür. Genital bölge de kadınların ilgi gören özel bölgelerinden biridir. Bilindiği gibi burun, göğüs ve kalça estetikleri zaten hali hazırda uygulanmaktadır. Ancak şu bilinmelidir ki beraberlikler de en son nokta genital bölgenizdir. Yani cinsel organınızdır. Vajinanızın darlığında veya görünümünde eksiklikler varsa cinsel yaşamınız etkilenir. Dolayısıyla cinsel partnerinizin size ilgisi azalabilir. Hatta zamanla çiftler birbirinden soğur. Bu soğuma ve şikayetlere sebep olan en sık nedenler şunlardır;

  • Vajina genişliği,
  • Vajina iç dudaklarının koyu kara veya kahverengi görünmesi,
  • Vajina iç dudaklarının çok büyük olması,
  • Vajina dış dudaklarının çok sarkık,büzülmüş ve yaşlı durması,
  • Doğum ve benzeri dış nedenlere bağlı sonradan oluşmuş şekil bozuklukları.

Genital Estetik Ameliyatları

Labioplasti

Labia, Latincede dudak demektir. Labioplasti ise labiaların kozmetik görünümü için yapılan operasyona denilir. Labia vajinanın iç veya dış dudakları içinde kullanılır. Halk arasında genellikle vajina iç dudak kozmetik operasyonu için kullanılmaktadır.

Labioplasti operasyonu genellikle vajina iç dudaklarının küçültülmesi için yapılmaktadır. Bazen vajina iç dudakları fil kulağına benzer şekilde büyük, sarkık ve koyu kara renkte olabilir. Bir kadın öncelikle ve sadece kendisi için bu operasyonu tercih eder. Bununla birlikte kozmetik olarak hoş durmayan bu görüntü erkekler tarafından da istenmeyen bir durumdur

Labioplasti operasyonu yapılarak iç dudaklar küçültülür, dudakların koyu kara rengi gider ve açık renge döner. Böylelikle bu nahoş görünüm yerini son derece kozmetik bir vajina görünümüne bırakır. Genellikle hem koyu hem de büyük görünen dudaklar için yapılsa da, bazen asimetrik vajina dudakları olan bayanlar tarafından da simetrik dudaklar elde edebilmek için tercih edilir.

Kliniğimize geldiğinizde daha önce yaptığımız sayısız Labioplasti operasyonlarının öncesi ve sonrası resimlerini görme şansınız olacaktır. Detaylı bilgi için Labioplasti yazımızı da okumanızı öneririz.

Vajina Daraltma Ameliyatı (Vajinoplasti)

Vajina daraltma operasyonu, adından da anlaşılacağı üzere vajinanın bolluğundan şikayetçi olan hanımlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Vajina genişliği olan hanımlarda cinsel ilişki sırasında penisi kavrayamama veya cinsel tatminsizlik şikayetleri olur.

Birliktelik yaşayan kadın ve erkeklerde cinsel tatmin ve zevk, penis ile vajina arasındaki sürtünme derecesine bağlı oluşmaktadır. Eğer vajina, penis kalınlığına göre geniş ve çok esnek kalırsa yeterince penis kavranamaz ve sürtünme yetersiz düzeyde olur. Bu durum yetersiz cinsel tatmini beraberinde getirir. Bu durum çiftler arasında sıklıkla görülen cinsel soğukluklara ve hatta ayrılıklara varan sosyal sıkıntılara neden olabilmektedir.

Unutmayın ki cinsel hayat, evlilik ve ilişkileri ayakta tutan en önemli ayaklardan biridir. Zaten bize başvuran hastalarımızın en sık şikayetleri ilişkilerindeki yaşanan cinsel olumsuzluklar sebebiyledir. Hastalarımdan en sık duyduğum vajina genişliği şikayetleri;

  • Eşim "ilişkiden bir şey anlamıyorum" dedi.
  • Artık eskisi gibi haz almıyorum sadece olsun diye beraber oluyoruz
  • Eşimle beraber olduğumda ve oturup kalkarken vajinamdan hava sesi çıkıyor. Bu ses ikimizi de rahatsız ediyor.
  • Eşim ile cinsel soğukluğumuz var. Kendisi söylemiyor ama ben hissediyorum.
  • Boşandığım eski eşim vajinamda bolluk olduğundan şikayetçiydi. Yeni erkek arkadaşımda aynı konudan şikayetçi ve ayrılmak üzereyiz...

gibi yakınmalar psikolojik olarak kadınların özgüvenlerinin negatif etkilenmelerine neden olmaktadır.

Vajina genişliği nedenleri ve ameliyat detayları hakkında vajina daraltma yazımızı okumanızı öneririm. Kliniğimize gelerek operasyon hakkında detaylı bilgi alabilir, yaptığım sayısız vajina daraltma operasyonlarının öncesi ve sonrası resimlerini görebilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi kalıcı ve geçici dikim olmak üzere iki türlü yapılır. Kızlık zarı genellikle cinsel ilişkilere bağlı bozulmakta ise de bazen kaza ile veya doğuştan sebeplerle bozulmuş olabilir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi kızlık zarının tamamen kalıcı olarak dikilmesidir. Yani bu yılın içinde de evlenseniz, 10 yıl sonrada evlenseniz kalıcılığını korur ve zifaf gecenizdeki ilişkinizde kanamanız olur. Yalnız burada en önemli husus kızlık zarı dikiminizin bu konuda çok tecrübeli bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılması şarttır. Çünkü kalıcı kızlık zarı dikiminin tutması ancak ve ancak tecrübeli bir hekim sayesinde olur.

Kalıcı dikim çok özel bir teknikle yapılan dikimdir. Geçici kızlık zarı dikimi ise geçici bir süreliğine dayanıklı olan kızlık zarı dikimidir.

Genellikle bir hafta yada daha az bir süre için yapılır. Bu süre bittiğinde zar tekrar eski haline döndüğünden kanama olmaz. Yani bir hafta içinde ilişkiye girilirse kanamanız olur. Eğer bir haftayı geçerse kanamanız olmaz. Geçici kızlık zarında yine tecrübe çok önemlidir. Çünkü yapacak işlemi yapacak doktorun geçici dikimde kullanılan özel ipin görünmemesi için özel bir teknik kullanması gerekmektedir. 16 yıldır sayısız kızlık zarı dikimi yaptım, bu tecrübemden sizlerin de faydalanması için kliniğimize gelerek veya arayarak benimle iletişime geçebilirsiniz.

Kliniğimize geldiğinizde yaptığım sayısız kızlık zarı dikimlerinden örnek öncesi sonrası resimleri de görebilirsiniz.

Klitoris Estetiği (Klitoral Hoodoplasti)

Klitoris estetiği klitorisin üstünü örten deri kıvrımının kozmetik operasyonudur. Klitoris kadınlarda vajina ile birlikte uyarılarak orgazm yaşanmasına neden olan sinir uçları açısından yoğun süngerimsi dokudur.

Klitoris üzerini örten deri kıvrımı bazen gereğinden büyük ve kaba durabilmektedir. Hatta bazen o kadar büyük görünürki vajina tepesinde hoş olmayacak şekilde çıkıntı şeklinde durur.

Bazı kadınlarda ise karnabahar şeklinde çok kırışık ve büyük şekilde olabilmektedir. Bu gibi durumlarda klitoris esteti olan klitoral hoodoplasti operasyonu uygulanarak klitorisin daha estetik, gergin ve düzenli bir görünüm kazanması sağlanabilir. Ayrıca bir kısım kadınlarda cinsel ilişki sırasında klitorisin daha kolay açığa çıkarak daha kolay uyarıldığı ve klitoral orgazmı arttırdığı saptanmıştır.

Vajina Dış Dudak Estetiği

Vajina dış dudak estetiği özellikle vajinanın büzülmüş, sarkmış görünümü için tercih edilmektedir. Bu operasyona özellikle vajinaya dışarıdan bakıldığında sarkmaya bağlı olarak yaşlı görünmesinden dolayı ciddi bir talep olmaktadır. Diğer bir deyişle vajina dış dudak cildini germe operasyonu da denilebilir. Fazla ve sarkık vajina dış dudak cildi alınarak daha küçük,daha gergin ve güzel şekilli görünen bir dış görünüm kazandırılır.

Özellikle dışarıdan ayrık görünen ve vajina iç bölgeleri görülen kadınlarda dış dudak operasyonundan sonra kapanma olmaktadır. Yani vajina daha derli toplu görülmektedir. Ayrıca büyük görünen vajina daha küçük ve kozmetik bir şekil almaktadır.

Genellikle genel anestezi ile yapılır ve operasyon sonrası aynı gün evinize gidebilirsiniz. Vajina dış dudak operasyonundan sonra vajina dış dudaklarının içine ağız dudaklarında kullanılan çapraz bağlı Hyaluronik asit ile dolgu yapılarak daha şişkin dudaklar elde edilebilir veya diğer bir seçenek olarak kendi göbek yağınızdan yağ transferi yapılarak kalıcı dolgu ile şişkin görünüm kazandırılabilir.

Detayı bilgi için ve öncesi sonrası resimleri görebilmek için kliniğimize gelebilir veya iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Vajina Dış Dudak Yağ Dolgusu

Vajina dış dudakları kadın cinsiyet organının en dış tarafında görülen kısmıdır. Bazı kadınlarda gerek yaşa, gerek genetiğe, gerekse kilo vermeye bağlı olarak sarkmalar ve büzülmeler izlenebilir. Bu gibi durumlarda ağız dudaklarında olduğu gibi vajina dış dudakları içine dolgu yapılarak daha şişkin ve dolgun hale getirilebilir.

Vajina dış dudaklarına iki türlü dolgu yapılır. Birincisi ağız dudaklarında da kullanılan çapraz bağlı Hyaluronik asit diğeri ise kendi vücudunuzdan toplanan yağlardan yapılan yağ dolgusudur. Yağ dolgusu kalıcı bir dolgudur. Sizin kendi yağınız olduğundan allerjiye neden olmaz.

Memnuniyet oranı yüksektir. Barbie bebek vajina prosedüründe de uygulanır. Hyaluronik asit dolgusu lokal anestezi ile uygulanırken yağ dolgusu genellikle genel anesteziyle uygulanır. Aynı gün evinize dönebilirsiniz.

Monsplasti

Monsplasti, sezerya kesi yeriyle vajina üst kımı arasında kalan ve mons adı verilen bölgenin kozmetik operasyonudur. Genellikle hörgüçlenmeye bağlı yağ şişkinliği olan bölgeden kozmetik yağ çıkarılması işlemidir. Lokal veya genel anestezi ile uygulanabilir ve aynı gün evinize dönebilirsiniz.

Op. Dr. Fatih AdanacıoğluOP. DR. FATİH ADANACIOĞLUKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 12340545 938 1234