Op. Dr. Fatih AdanacıoğluOp. Dr. Fatih Adanacıoğlu+90 545 938 1234Sekreter Didem Hanım

Mersin Kızlık Zarı Dikimi

Mersin Kızlık Zarı Dikimi

Mersin kızlık zarı dikimi konusu Mersinli kızlarımız için özel olarak hazırlanmıştır. Mersinden Kızlık zarı dikimi ile ilgili bir çok soru almaktayım. Yazımızda tüm sorularınızın yatını bulacaksınız.

Kızlık zarı nedir? görünümü nasıldır?

Kızlık zarı Latincede ve tıpta Hymen olarak adlandırılır. Aslında ince bir mukoza dokusudur. Mukozayı anlamak için dilinizle iç yanağınıza dokunmanız yeterlidir. Yani ince bir zardır. Görünümü %99 yuvarlaktır. Halka şeklindedir ve ortasında bir küçük delik bulunur. Bu delikten adet kanı gelir.

Kızlık zarı kaç santim içerdedir?

Kızlık zarı kadın cinsiyet organının 2-3 cm içerisinde bulunur.

Kızlık zarı nasıl bozulur? nereden kan gelir?

Mersin kızlık zarı dikimi ihtiyacı olan kızlarımızdan aldığımız sık sorulardan biri de bu konudur. Kızlık zarının doğuştan olan halka yapısı bozulursa kızlık zarı bozulmuş olur. Aslında mukozanın yırtılmasıdır. Halk arasında ‘kızlık zarı patlaması’ diye de söylenmektedir. Aslında patlama söz konusu değildir.

Tamamen kapalı olan şey patlar ama kızlık zarının ortası zaten açıktır. Bu açıklık adet görebilmeniz için mecburi açıklıktır. Mukoza yırtıldığında mukozada kanama olur ve kan sızıntısı gelir. Yani kızlık zarı halkasının herhangi bir yerinde yırtık olur. Zaten herhangi bir dokumuz zarar gördüğünde kan gelmesi olağandır.

Kızlık zarı kanı nasıl olur? Kızlık zarı kanı rengi nedir?

Kızlık zarı kanı genelde hafif kanama şeklinde gelir. Sızıntıya benzer. Cinsel ilişkide kendinizi sıkarsanız yada vajina enfeksiyonu çok geçiriyorsanız tahrişe bağlı yırtık ve kanama miktarı artabilir ve daha çok kan gelebilir. Kızlık zarının rengi pembe kırmızı renktedir. İlişkiden sonraki günlerde bu renk kahverengi akıntıya dönüşür.

Kızlık zarı ağrısı nasıl olur? Kızlık zarı acır mı?

Kızlık zarı dikimi Mersin araştırılmaktadır. Ancak bazı araştırmalar ise hiç ilişkiye girmemiş kızlarımız tarafından yapılmakta ve sorular sorulmaktadır. Kızlık zarı acır mı? Kızlık zarı ağrısı nasıl olur? soruları genelde ilişkiye girmemiş kızlarımız yada düğünü yani gerdek gecesi çok yakın kızlarımız tarafından sık sorulmaktadır.

Kızlık zarı ince bir zardır ağrı duyusu azdır. Fakat yırtılmada bir miktar ağrınız olacaktır. Fakat bu korkulacak bir ağrı değildir. Genellikle yanma batma hissi olur. Ayrıca vajina ve kaısklarda basınç hissi oluşmaktadır.

Bozulmuş Kızlık Zarı Belirtileri

Kızlık zarı tıbbı olarak vajinayı dışarıdan gelen mikroplara karşı koruyan bir yapıdır. Ancak sosyokültürel açıdan ise kızlık zarı bir genç kızın daha önce ilişkiye girmediğini gösteren yani bakireliğin simgesidir. Dünyada çoğu toplum, Türkiye de her aile gerdek gecesi gelen kana önem vermektedir. Kanama olması genç kızın ilk ilişkiye girdiğinin göstergesi olarak görülmektedir.

Kızlık zarı yeni bozulduğu zaman aşağıdaki kızlık zarı bozulma belirtileri görülür;

  • Lekelenme tarzında gelen akıntı
  • Vajina da ve kasıklarda olan basınç hafif ağrı
  • Yine ilişki sonrası ya da kaza sonrasında damla şeklinde gelen açık pembe kan
  • İlişki sonrası partnerinizin penisine kan lekesi bulaşması

şeklindeki belirtiler kızlık zarı yeni bozulduğunda görülen durumlardandır.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı dikimi Mersin de internette aranan konulardan olmuştur.

Kızlık zarı dikimi hastanın karar vermesi ve doğru doktor seçimi ile kalıcı veya geçici dikim şeklinde yapılmaktadır. Kızlık zarı dikiminden sonra %100 kanamanız olmaktadır. Gizli yapılan, mahremiyetin korunduğu bir işlemdir. Kayıt tutulmaz.

Bozulan Kızlık Zarı Ne Zaman Dikilmelidir?

Bozulan kızlık zarı iki yöntem ile dikilmektedir. Kızlık zarı dikimi için evlilik tarihinize göre tercih yapabilirsiniz. Evlilik sürenize 1 hafta gibi bir süre kalmış ise geçici yöntem ile kızlık zarı dikimi yaptırabilirsiniz. Ya da evlilik sürenize bir ay ya da daha uzun bir süre var ise kalıcı yöntem ile kızlık zarı dikimi yaptırmanız daha uygun olacaktır. Özet olarak düğününüz 10 içinde değilse kalıcı dikim istediğiniz herhangi bir zaman yapılabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Kaç Çeşittir?

Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimi olarak iki çeşittir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Bu dikim de eğer düğün tarihinize bir hafta yada daha kısa bir süre kalmış ise tercih edebilirsiniz. Mersinde geçici kızlık zarı dikimi işlemi genellikle lokal anestezi ile yapılmaktadır. İşlem sırasında ve sonrasında çok hafif bir ağrınız olabilir. Bu ağrı dayanılmaz boyutta değil tam tersi çoğu kişi ağrı olmadığını söylemektedir.

İşlem ortalama 10 dakika sürmektedir. İşlemden sonra doktorunuz gerekli görürse verdiği reçeteye uymalısınız. Genellikle ilaç kulanmaya gerek yoktur. İşlem sonrasında ilişki sırasında mutlak %100 kanamanız olmaktadır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarım bozuldu diye üzülmeyin. Mersinde kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırmak isteyen sadece siz değilsiniz,sizin gibi bir çok kızımız aynı sorun nedeniyle bize başvurmaktadır. Bu dikime ömürlük dikim de diyebilirsiniz. Bu kızlık zarı dikimini evlilik sürenize bir ay gibi bir süre var ise ya da planlarınız arasında henüz evlilik yok ise tercih edebilirsiniz. Yani henüz hayatınızda biri yokken de yaptırabilirsiniz,çünkü ömür boyu ilk cinsel ilişkinize kadar kalıcılığını korur.

Dikim sonrası tam anlamıyla iyileşme ortalama üç hafta sürmektedir. Bu dikimde vajinanın yan duvarlarından alınan flepler ile yeniden kızlık zarı yapılmaktadır. Aynı zamanda gerekli durumlarda vajina daraltmada yaparak vajinanın eski şekline dönmesi sağlanmaktadır. İşlem sırasında ağrınız olmaz.İşlem sonrasında çok hafif ağrınız olabilmektedir.

İşlem ortalama 20-25 dakika sürmektedir. Ancak bu ağrı çok aşırı boyutlarda değildir. İşlemden sonra doktorunuzun verdiği reçetedeki ilaçlara ve önlemlere dikkat etmelisiniz. Dikkat etmeniz gerekenler işlem sonrası 6 maddelik bir liste halinde size verilmektedir. Kalıcı kızlık zarına ömürlük kızlık zarı da denilmektedir.

Kalıcı dikim yapıldığını dışarıdan kimse anlamaz. ’Mersin kalıcı kızlık zarı dikimi yapan en iyi doktor’ gibi araştırmalarınız olmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikiminizi bu konuda tecrübeli bir doktor yaparsa %100 sonuç alırsınız yani kanamanız olur.

Kızlık Zarı Dikildikten Sonra Kesin Kanama Olur Mu?

Kızlık zarı dikimi her genç kız için bazen endişe verici olabilir. Özellikle genç kızlar kızlık zarı dikiminden sonra kesin kanama olup olmayacağı konusunda şüpheye kapılabilirler

Kızlık zarı dikiminden sonra evet kesin kanar. Ancak seçtikleri doktorun tecrübesi ile işlemin başarısı doğru orantılıdır. Ben çok uzun süredir genç kızlarmızın yanında onlara en ileri teknik ile dikimlerini yaparak ayrıca psikolojik destek vererek bu sıkıntıdan kurtulmalarına yardımcı olmaktayım. Ayrıca kızlarımız evlenene kadar 7gün/24 saat bizimle iletişime geçebilme rahatlığına sahipler. Sizler de bu konuda yardım almak isterseniz. İletişim numarasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mersin Kızlık Zarı Dikim Fiyatı Nedir?

Kızlık zarı dikim fiyatı Mersin yine dikim yaptırmak tarafından en çok araştırılan konulardandır.

Kızlık zarı dikim fiyatları yaklaşık olarak her merkezde benzer olmaktadır. Ancak bu kadar önemli bir konuda fiyattan daha çok doktorun tecrübesi ve yapılan dikimin başarı oranları daha çok dikkate alınmalıdır. Sizlerde konuyla ilgili hem merak ettikleriniz hem de fiyat bilgisi almak İçin iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Arama yapmaktan kesinlikle çekinmenize gerek yoktur,tüm görüşmeler gizlilik içinde gerçekleşmekte ve kayıt tutulmamaktadır.

Kızlık Zarı Dikiminde Doktor Tecrübesinin Önemi

Mersin kızlık zarı dikimi yapan en iyi doktor şeklindeki aramalarınızın cevabını vereceğim. Her işte tecrübe çok önemlidir. Özellikle kızlık zarı dikimi gibi önemli bir konuda doğru seçim yaparken doktor tercihinizi mutlaka doğru seçmelisiniz. Başarı doktorunuzun başarısı ile doğru orantılıdır.

Ben 16 yıllık süreçte yaşadığım binlerce kızlık zarı dikimi tecrübemle bu konudan muzdarip ve kızlık zarı dikimi ihtiyacı olan kızlarımızın hep yanındayım. Çünkü kadınlar her şeyin en iyisine layıktırlar. Sizlerde işlem için doğru doktoru tercih etmelisiniz

Op. Dr. Fatih AdanacıoğluOP. DR. FATİH ADANACIOĞLUKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 12340545 938 1234