Op. Dr. Fatih AdanacıoğluOp. Dr. Fatih Adanacıoğlu+90 545 938 1234Sekreter Didem Hanım

İç Dudak Sarkması

İç dudak sarkmasının tıptaki adı Labioplasti ameliyatıdır. Birçok kadın geniş, koyu, sarkık, büyük vajina iç dudaklarından muzdariptir.

İç Dudak Sarkması

İç Dudak Sarkması Nedir?

İç dudak sarkmasının tıptaki adı Labioplasti’ dir. Birçok kadın geniş, koyu, sarkık, büyük vajina iç dudaklarından muzdariptir. Bazıları, bazen vajinadan uzayan büyük, düzensiz veya kalın koyu dudakların görünümünü beğenmeyebilir. Diğerleri normal aktiviteleri gerçekleştirirken tahrişten rahatsız olabilir veya labial alanı temiz tutmakta zorlanabilir.

Yine de diğerleri cinsel ilişki, spor veya diğer güçlü aktiviteler sırasında ağrı yaşayabilir. Hatta iç dudak sarkması evliliğe engel mi diye çeşitli sorular gelebilmektedir. Kesinlikle engel değildir. Fakat eşiniz olacak kişi sizi ik nasıl görürse öyle hatırlayacaktır.

Büyük, kalın veya düzensiz labia,size bir doktor veya jinekolog ile görüşmek için utanç verici bir durum gibi hisler yaşatabilir, ancak bu çok yanlıştır unutmayın ki derdini söylemeyen derman bulamaz! yardımcı olacak bir uzman her zaman vardır. Labiaplasti büyük labiaları küçültür veya düzensiz labiaları yeniden şekillendirir, görünümlerini iyileştirir ve ilişkili rahatsızlığı azaltır.

Kadınlar bu nedenle muayeneye geldiklerinde şikayetleri olan iç dudaklarının çok çeşitli şekil ve boyutları olmaktadır. Bu farklılıklar tamamen normaldir. Her insan benzersizdir ve birbirinden farklıdır. Ancak bazı farklılıklar yaşamınızdan istediğiniz şekilde zevk almanızı engelleyerek bir öz güven ve fiziksel rahatsızlık kaynağı olabilirler.

Büyük boyutlu, düzensiz şekilli veya çıkıntılı iç dudak her gün sizde rahatsızlık yaratabilir. Partnerinizle olan yakınlaşmalarınızda,dar ve sıkı giyindiğinizde, egzersiz yaptığınızda size hep kendini hatırlatır. Artık günümüzde giderek daha fazla kadın bu problemleri hakkında açıkça konuşabilmekte ve öz güvenlerini arttıracak çözümler aramak konusunda rahat bir şekilde dışarı dönük olmaktadır.

İç dudak sarkması nasıl geçer?

İç dudak sarkması nasıl geçer sorusuna doğal bir yöntem yada yol olduğunu söylemek isterdim.Fakat ne yazık ki böyle bir ilaç veya egzersiz türü yoktur. Tek yol iç dudak sarkması ameliyatıdır. Diğer adıyla Labiaplasti operasyonu son yıllarda çok daha popüler bir işlem haline gelmiştir.

Bir çok kadınlar vajina dış dudaklarının(labia majora) dışına uzanan veya sarkık olan vajina iç dudakların (labia minora) kaba ve koyu görünümünden rahatsız olurlar. Ayrıca bu fazlalık doku, mayo ve yoga pantolonu gibi takılmış kıyafetler giyerken veya bisiklet ve binicilik gibi etkinliklere katılırken rahatsız edici olabilirler.

Dudaklar uzun veya gevşekse cinsel ilişki de rahatsız edici olabilir. Bundan başka büyük iç dudaklar terlemeyi arttırır ve kötü koku oluşumunu tetikler. Bazı kadınlar, özellikle de genital bölgeye önemli ölçüde odaklanan modern ağda ve epilasyon trendiyle, büyümüş labiaların görünüşünü sevmezler.

İç dudak sarkması için krem

Yaşlanmayla birlikte cildimiz esneme yapar ve sarkar. İç dudak sarkması doğuştan olabilir veya yaş ve dış travmalar bağlı olarak sonradanda sarkabilir. Dış travmalar günlük yaşantımızda karşılaştığımız olağan şeylerdir. Bunlar arasında en sık ağda yapmak, epilasyonda jilet kullanmak,cinsel ilişki vs. görüyoruz.

Cildin ana sıkılığını koruyan bağ dokusudur. Bağ dokusundaki ana element yapı ise kollajendir. Kollajen sentezinin azalması veya uzaması ciltteki gevşeme ve sarkmaların ana nedenleridir. Bu kollajen sentez uyarılması bazı kremlerle uyarılsa da yeterince sonuç verememektedir. Bu nedenle iç dudak sarkmasını tedavi edecek ideal bir krem veya ilaç ne yazık ki henüz bulunamamıştır.

İç dudak sarkması ameliyatı fiyatı

İç dudak sarkması ameliyatı fiyatı ne kadar? Sorusu sıkça merak edilen konulardandır. İç dudak sarkması kozmetik bir cerrahi operasyondur. Engin bir tecrübe özel cerrahi aletler ve malzeme gerektirir. Labioplasti ameliyatı fiyatı işlemin derinliği ve yoğunluğuna göre değişmekle beraber beraberinde vajina daraltma yapılıp yapılmaması veya dış dudak estetiği yapılıp yapılmamasına göre değişen fiyatlara sahiptir.

İç dudak sarkması operasyonu ücreti konusunda ve ameliyat detayları için iletişim numaralarımızdan bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Görüşmelerinizde kayıt alınmaz ve gizlilik içinde görüşmeler sağlanır. Ayrıca kliniğimize gelerek daha önce yapılmış operasyonlar dan öncesi ve sonrası fotoğrafları görebilirsiniz.

SORU SORABİLİRSİNİZ

* Bilgileriniz gizli tutulmaktadır, üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

Op. Dr. Fatih AdanacıoğluOP. DR. FATİH ADANACIOĞLUKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 12340545 938 1234