Op. Dr. Fatih AdanacıoğluOp. Dr. Fatih Adanacıoğlu+90 545 938 1234Sekreter Didem Hanım

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Geçici kızlık zarı dikimi bir kızlık zarı dikimi çeşitidir. Adından da anlaşılacağı üzere geçici olarak kalıcılığı olan kızlık zarı dikim tekniğidir.

Geçicilik süresi genellikle hastanın isteğine göre ayarlanmakla beraber genellikle 10 güne kadar geçici dikim yapılabilir. Kızlarımız genellikle ani, yakın zamanda yaşanacak bir cinsel birliktelik için veya yine yakın tarihli evlilikler için tercih etmektedirler.

Geçici kızlık zarı dikiminde aynı gün ilişkiyede girdiğinizde yine kanamanız gelir. Yani geçici kızlık zarı dikimi yaptırdıktan sonra doktorunuzun verdiği süre içindeki herhangi bir anda cinsel ilişkiye girdiğinizde kanamanız olur.

Kalıcı kızlık zarı dikiminde yeniden bir zar yapılır. Geçicide ise dikişlerin ömrü kadar sürdüğü için dikişler açılınca kızlık zarı eski haline döner. Genellikle kızlarımız kalıcı kızlık zarı dikimini tercih etmektedirler. Bunun birkaç sebebi vardır. Birinci sebep psikolojik sebeptir.

Bakireliğinin bozulması bir genç kıza özgüven eksikliği ve suçluluk duygusu yaşatmaktadır. Bu durumu uzadıkça psikolojik yaralar derinleşmektedir. O yüzden bundan kurtulmak için kalıcı kızlık zarı dikimi tercih edilmektedir. İkinci sebep zaman problemidir.

Bahsettiğimiz gibi geçici kızlık zarı dikimi yapıldığında cinsel ilişkiniz yakın zamanda gerçekleşmesi gerekmektedir. Yani düğün ve gerdek gecesi tarihinize yakın zamanda dikim yaptırmak zorunluluğunuz vardır. Önceden o tarihlerde uygun olup olamayacağınızı bilmeniz mümkün değildir. Bu stresi yaşamak istemeyen genç kızlarımız kalıcı kızlık zarı dikimini tercih etmektedirler.

Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

Geçici kızlık zarı dikimi ortalama 10 dakika sürer. Genellikle lokal anestezi uygulanır.Yani sadece işlem yapılacak bölge uyuşturulur. İşlemden hemen sonra evinize yada işinize dönebilirsiniz.İşlem sonrası ilaç kullanmaya gerek yoktur. İşlem sonrası ağrınız olmaz. Kalıcı kızlık zarı dikiminde olduğu gibi %100 kanamanız olur.

İşinize yine gidebilirsiniz,çalışmanıza engel değildir. Dışarıdan kimse tarafından yada ilişkiye girdiğiniz kişi tarafından anlaşılmaz. Geçici kızlık zarı dikimi, kalıcı kızlık zarı dikiminde olduğu gibi tecrübe isteyen bir işlemdir.

Geçici kızlık zarı dikimi yaptırırsam kesin sonuç alır mıyım?

Evet %100 sonuç alırsınız. Geçici kızlık zarı dikimi son derece güvenli ve başarılı bir yöntemdir.

Geçici kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrası dikkat etmeniz gerekenler:

Geçici kızlık zarı dikimi yaklaşık 10 dakika sürer ve işlemden hemen sonra evinize dönebilirsiniz.

Evinize döndükten sonra dikkat etmeniz gereken hususlar madde madde şunlardır;

  • Dikimi yaptıracağınız doktorun tecrübesini iyi araştırın,
  • Kliniğin temizlik ve gizlilik konusuna verdiği önemi iyi araştırın,
  • İşlem öncesi doktorunuza kaç gün içinde ilişkiye gireceğinizi söyleyin,
  • Doktorunuzun önerdiği süre içinde ilişkiye girin,
  • Belirtilen süre içinde ilişkiye girememe riskiniz var ise doktorunuz size alternatif çözüm yolları sunacaktır.Ücrette yardımcı olarak yeni bir planlı dikim gibi,
  • Dikim sonrası ağır sportif faaliyetlerden kaçının,
  • İşlem sonrası vajina içine su tutmayın ve duşlarınızı ayakta alın.

Geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimleriyle ilgi ücretler ve daha detaylı bilgi almak isterseniz çekinmeden bize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

SORU SORABİLİRSİNİZ

* Bilgileriniz gizli tutulmaktadır, üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

Op. Dr. Fatih AdanacıoğluOP. DR. FATİH ADANACIOĞLUKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0545 938 12340545 938 1234